پرسش‌های متداول

پیگیری مقالات به چه صورت انجام می گیرد؟

پیگیری از طریق سامانه انجام می شود. همچنین شما می توانید از شنبه تا سه­ شنبه با شماره 29905327 حاصل فرمائید یا از طریق آدرس ایمیل jfr@sbu.ac.ir   سوالات خود را مطرح کنید.

برای ورود به سامانه با خطا مواجه می شویم و نمی توانیم وارد شویم؟

از قسمت ورود به سامانه بر روی رمز عبور خود را فراموش کرده ام کلیک کنید تا رمز عبور جدید از طریق ایمیل برایتان ارسال شود.

در مراحل داوری مقاله، تغییر اسامی و ترتیب آنها امکان پذیر است؟ اصلاحات مقاله به ایمیل چه کسی ارسال می شود؟

خیر، مسئولیت حفظ حقوق دیگر مؤلفان به عهده نویسندۀ مسئول است و با او تماس گرفته و مکاتبه خواهد شد.

مهلت انجام اصلاحات داوری چقدر است؟

پس از داوری نویسنده مسئول باید تمامی اصلاحات مورد نظر داوران را حداکثر ظرف دو هفته اصلاحات اعمال و مقاله بازنویسی شده را که در آن پاسخ نویسندگان به نکات مدنظر داوران درج شده بدون حذف کامنت های داوری تا  به راحتی قابل تشخیص باشد، در سامانه فصلنامه بارگذاری کند. عدم ارسال مقاله مذکور در مدت مقرر (حداکثر ظرف دو هفته) به نشانه انصراف مؤلف/ مؤلفان از ادامه فرایند بررسی و ارزیابی مقاله در این مجله تلقی و مقاله رد و بایگانی خواهد شد.

بررسی اولیه مقاله چقدر طول می کشد؟

در صورت کامل بودن مقاله و به فرمت بودن یک الی دو هفته زمان میبرد که در جلسه هیات تحریریه مطرح شود در صورت تایید برای داوری ارسال می شود.

فصلنامه خانواده پژوهی شامل چه حیطه‌‌های پژوهشی برای ارسال مقاله است؟

از نویسندگان محترم تقاضا می شود قسمت راهنمای نویسندگان را به دقت مطالعه بفرمایند.


فصلنامه خانواده پژوهی، فصلنامه ایی میان رشته ایی است و کلیه مقالات حوزه های مختلف روانشناسی، مشاوره، حقوق، جامعه شناسی، فرهنگ، فلسفه و..... که با محوریت مسائل خانواده مطرح شده باشد در حیطه پژوهش این فصلنامه قرار می گیرد.

هنگام ارسال مقالات الزامی است که ایمیل نویسنده مسئول در سامانه ثبت شود؟

در زمان ارسال مقالات، وارد کردن تمامی اطلاعات نویسندگان توسط نویسنده مسئول به طور کامل و صحیح ضروری است. بدیهی‌ست پس از گذر از مرحله ارسال به داوری امکان ویرایش اسامی وجود ندارد. الزامی است که هنگام ارسال مقاله نویسنده مسئول با ایمیل خود در سامانه ثبت نام کرده باشد.

علت تأخیر در مرحله بررسی اولیه مقاله چیست؟

قبل از ارسال مقاله جهت هماهنگ نمودن مقاله با الگوی فصلنامه از نظر نحوة نگارش، به قسمت راهنمای نویسندگان مراجعه کنید. ضروری است در زمان ارسال مقالات، فایل اسکن شده تعهدنامه و تعارض منافع که توسط همه نویسندگان امضاء شده باشد، بارگذاری شود.


بدیهی است در صورت عدم رعایت موارد فوق مقاله به نویسنده بازگردانده می شود که باعث تأخیر در روند بررسی مقاله می شود.